اکسیژن
اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی برای دستیابی به هوای پاک در کشور

با فرا رسیدن هفته اول آبان ماه، اکسیژن یک ساله شد.

اکسیژن - دکتر سید علیرضا عظیمی - با فرا رسیدن هفته اول آبان ماه، اکسیژن یک ساله شدیک سال تلاش برای اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی برای دستیابی به هوای پاک در کشور.

 در این یک سال در حد بضاعت محدودمان کوشش کردیم و تجربه قابل توجهی اندوختیم. اغلب با بی تفاوتی ها مواجه شدیم و گاهی مورد تشویق قرار گرفتیم.

و البته طی این مدت بیش از یکصد هزار بازدید از اکسیژن به ثبت رسید.

وظیفه دارم به عنوان مدیر این وبلاگ از همه عزیزانی که به هر نحو در پیشبرد و ارتقای آن نقش داشته اند، قدر دانی نمایم. امید است این گونه همکاری ها استمرار یابند و شاهد رشد کمیت و کیفیت آنها باشیم.

- ابتدا یاد می کنم از دوستانی که در راه اندازی، تنظیم و پشتیبانی فنی اکسیژن نقش داشته اند و سپاسگزار ذوق، اندیشه و مهارت ایشان هستم:ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ جمعه 16 آبان 1393برچسب:اکسیژن,تولد,بازدید,آقا,خانم, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |

معابر روستای چورمق به مناسبت روز جهانی محیط زیست پاکسازی شد.

 

وبلاگ روستای چورمق - مرتضوی - در روز پنج شنبه 15 خرداد ماه سال 1393، مقارن با روز جهانی محیط زیست، بخشی از برنامه پاکسازی معابر روستا با هدف فرهنگ سازی برای حفظ و پاکداشت محیط زیست، به همت افق (انجمن فرهنگی - اجتماعی روستای چورمق) و نیز جمعی از اهالی اجرایی گردید.

در این برنامه ضمن پاکسازی جاده وسط روستا و نیز کوچه منتهی به مسجد جامع، به چند نفر از خردسالان و نوجوانان حاضر در برنامه هدایایی به رسم یاد بود اعطا شد. بدین وسیله از تمامی دوستانی که در این برنامه حضور داشتند صمیمانه قدر دانی می گردد.

لازم به ذکر است روستای چورمق در استان همدان-شهرستان رزن-بخش سردرود واقع شده است.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهار شنبه 30 مهر 1393برچسب:روستای چورمق,پاکسازی معابر,افق, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |

اکسیژن - دکتر بیتا سنگستانی - طبیب


تو آن روح شفابخش خدایی
به دل داری ضمیر کبریایی


تو آن مونس به جان دردمندان
نوایی خوش برای بینواییادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 13 شهريور 1393برچسب:شعر,دکتر بیتا سنگستانی,طبیب, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |

اکسیژن - مصطفي طهماسبي *- بهداشت فردي و خانوادگي اگر رعايت شود، در ابتدا به نفع خود شخص و سپس جامعه و در نهايت موجب صرفه جويي مالي براي خانواده ها، وزارت بهداشت، سازمانهاي ذي ربط و شركتهای بيمه درمان مي باشد. بهداشت فردي بسيار مهم است و اصول و آموزه های آن باید به گوش و اطلاع تمام انسانها از جمله هموطنان رسانده شود و لازم است در اين اطلاع رساني تمام رسانه هاي نوشتاري، شنیداری و تصويري بسيج شده و با همكاري وزارتخانه ها و سازمانهاي بهداشتي و آموزش و پرورش فعالیت نمایند.

یکی از نکات مهم در بهداشت فردی، رعایت بهداشت دستها است. همانطور كه در خانواده ها از كودكان و عزيزان خود مكرراً مي خواهیم که هنگام استفاده از سرويس بهداشتي حتما دست هاي خود را با آب وصابون بشويند، اين كار بهداشتي را باید در مدارس به خصوص مدارس ابتدايي آموزش داد كه چگونه بهداشت دستها را رعايت كنند و چگونه مسواك بزنند و غیره .

در این زمینه موردی که گاهی اوقات فراموش می شود آن است که اهمیت شستن دستها قبل از استفاده از سرويس بهداشتي کمتر از شستن آنها بعد از استفاده از سرويس بهداشتي نیست  زيرا در محيط اطراف ما به خصوص در شهرهاي بزرگ آلودگي ها زياد هستند.

البته تنها منبع آلودگی دستها استفاده از سرویسهای بهداشتی نیست. بعضی آلودگیها بستگي به شغل دارند و از نزديك با آنها سر و کار داریم. از جمله تمام کارکنان و تکنسین های ساختمان در هنگام کار دست هايشان را به هر چيز وهرجايي می زنند كه منبع آلودگي ها مي باشند و متاسفانه اكثرا رعايت بهداشت را نکرده و با همان دستهای آلوده به لوازم و وسايل مورد استفاده عموم مانند اسكناس هاي رايج، دستگيره هاي درها و آسانسور، كليدهاي برق و آسانسور و غیره دست زده آنها را آلوده مي كنند.

از طرفي كودكان و حتي افراد بزرگسال هم بدون توجه به اين وسايل دست مي زنند كه همه اين وسايل آلوده هستند. در این مورد بچه هاي خردسال بیشتر در خطر هستند زیرا اغلب در دستهايشان مواد غذايي مانند پفك و چيپس و شكلات وغيره دارند و حتي دستهاي خود را در دهان كرده و يا به چشمهاي خود مي مالند.

 ضمن اينكه مشاغل ديگري هم در جامعه هستند كه محیط کارشان بسيار آلوده تر و يا سمي تر بوده و لوازم و وسايل مورد استفاده عموم را آلوده مي كنند. بنابراین از كليه اقشار جامعه خصوصا همكاران فنی کار كه اين مطالب را مي خوانند درخواست دارم تا جايي كه در توانشان هست بهداشت فردی و پاکیزگی دستها را رعایت کنند و دستهای خود را با آب ترجیحا گرم و مواد شوینده بشویند تا لوازم مورد استفاده عموم را آلوده ننمايند زيرا بی توجهی در این زمینه عامل آلودگی به ميكروبها و انگلها و بروز بیماریها است.

*مسئول تاسيسات آب و برق ساختمان

نوشته شده در تاريخ سه شنبه 6 خرداد 1393برچسب:, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |

اکسیژن - دکتر سید علیرضا عظیمی - از هنگام آغاز به کار وبلاگ اکسیژن در آبان ماه سال 1392 تا کنون شاهد تشویق و همراهی دوستان و همکاران و علاقه مندان محیط زیست بوده ایم که با نگارش و تهیه مطلب، انتخاب مطلب، ارائه راهنمایی، نقدهای سازنده، معرفی اکسیژن به دیگران، ارائه نظر در ذیل برخی مطالب وبلاگ، مطالعه مطالب اکسیژن و ... ما را در ارتقای اکسیژن و گسترش معرفت عمومی نسبت به هوای پاک یاری داده اند و وظیفه خود را نسبت به سلامت هوای شهرها و محیط زیست کشورمان ادا نموده اند.   

فرهیختگانی که سلامت و سعادت خود را در سلامت و سعادت جامعه جستجو کرده اند و دشواری دستیابی به هدف، آنها را مایوس نساخته است و از این رهگذر مجالی برای شکوفایی فطرت الهی - انسانی خویش، خدمتی به هموطنان و عمل صالحی برای آخرت فراهم ساخته اند. گرامیانی که مرگ و بیماری همشهریان شان را تاب نیاورده اند، نسبت به ناگواری روزگار و نا مردمی آنانی که میل به دنیا بر چشم و گوش و قلب شان مهر نهاده و کور و کر و گنگ شده اند، بی تفاوت و تسلیم نگردیده اند و اراده نیکویشان را در امتداد اراده پروردگارشان که کسالت و بیماری و نا خوشی را دشمن می دارد، به عمل رسانده اند.

افزایش تدریجی آمار مراجعات روزانه به اکسیژن و ارتقای جایگاه آن در رتبه بندی موتور های جستجو مانند گوگل نشان می دهد که تلاش اکسیژنی ها بی حاصل نبوده و شمع خرد ورزی و نیکخواهی شان با تمام کوچکی و کمی بضاعت، توانسته پرتویی بر ظلمات جهل و بی تفاوتی بیفکند.

امید آن داریم که پندار و کردار نیک شان استمرار یابد و اهداف بلندشان با تاییدات حضرت حق همراه و برقرار گردد. 

عکس : ساسان میناییان

تاریخ انتشار : 29/ 1/ 1393

نوشته شده در تاريخ جمعه 29 فروردين 1393برچسب:اکسیژنی,وبلاگ اکسیژن,, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |

معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز در سانحه رانندگی مصدوم شد. 

به گزارش خبرگزاري مهر،دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز در مسیر حرکت به سمت هیات دولت در اثر سانحه رانندگی و تصادف خودرو، مصدوم  و از ناحیه کتف دچار آسیب دیدگی شد . وی بلافاصله به بیمارستان منتقل شد. ابتکار قرار است عصر امروز تحت عمل جراحی قرار گیرد.

همچنین به گزارش عصر ایران فرزند معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست حال عمومی مادر خود را خوب اعلام کرد و گفت: وضع عمومی وی خوب است و در حال آماده شدن برای عمل جراحی است.
 سید عیسی هاشمی روز چهارشنبه درنخستین ساعات پس از این حادثه در گفت و گو با ایرنا گفت: این اتفاق صبح امروز در مسیر رفتن به سمت هیات دولت اتفاق افتاد و اکنون وضعیت تمام سرنشینان خودرو خوب است و فقط خانم ابتکار دچار مصدومیت شد.

وی در مورد نحوه وقوع این حادثه ، بدون ذکر جزییات دقیق توضیح داد: در مسیر عزیمت به هیات دولت خودروی حامل خانم ابتکار با خودرو دیگری تصادف کرده است که براثر این حادثه وی از ناحیه کتف و بازو آسیب شدیدی دیده است.

هاشمی افزود: به همین دلیل وی ناگزیر از عمل جراحی است و در حال آماده شدن برای این عمل است. براساس برخی اطلاعات قرار است ابتکار تا ساعاتی دیگر مورد جراحی قرار گیرد. به گفته پسر دکتر ابتکار حال عمومی سرنشینان دیگر خودرو حامل خانم ابتکار خوب است.

 عکس : انتخاب

تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱/۲۰

نوشته شده در تاريخ چهار شنبه 20 فروردين 1393برچسب:, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |

خبر، عکس، مصاحبه، طنز، کاریکاتور، شعر، داستان، نقاشی، یادداشت، مقاله، دلنوشته، قانون و ... برای دستیابی به هوای پاک در وبلاگ اکسیژن

جدید ترین مطالب در این صفحه و مطالب قبلی در بخش آرشیو یا بخش موضوعات وبلاگ قابل مشاهده هستند.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وبلاگ اکسیژن محفوظ است

استفاده، نقل و باز نشر مطالب وبلاگ اکسیژن با ذکر منبع، بلا مانع است

 

نوشته شده در تاريخ دو شنبه 11 آذر 1398برچسب:, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |
.: Weblog Themes By LoxBlog :.