اکسیژن
اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی برای دستیابی به هوای پاک در کشور

تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۳ - ۱۶:۵۴اکسیژن - دکتر سید علیرضا عظیمی - در روزگار ما آلودگی هوای شهرها از معظلات بزرگی است که - هر چند با شدت و ضعف قابل ملاحظه - تقریبا در همه کشورها گریبانگیر مردم و حکومتها گردیده است. شهر نشینی به معنای زندگی حجم بزرگی از جمعیت بشری در فضا و مساحتی محدود به نام شهر، افزایش تراکم و تردد شهروندان و حمل بار و کالا را به دنبال داشته است و امروزه در تمامی شهرهای کوچک و بزرگ دنیا وسایل نقلیه عموما موتوری این وظیفه را به عهده دارند که نتیجه استفاده از آنها، سوزاندن سوختهای فسیلی و آلوده شدن هوا بوده است.

با شدت یافتن آلودگی هوا در شهرها، مدیران شهری و دانشمندان در صدد برآمدند تا با ارائه راهکارهایی این مشکل و خطر زیست محیطی را که تبعات فراوانی چون بیماری، کاهش طول عمر، کاهش عمر مفید، تخریب بناهای تاریخی، بیماری و مرگ جانوران و گیاهان، افزایش هزینه های درمانی، اتلاف بودجه ملی و ... را به دنبال داشت، کاهش دهند. استفاده از وسایل ارتباطی و ارتباطات غیر حضوری مانند پست و تلفن یکی از دهها روشی است که مورد نظر قرار گرفت تا در کنار دیگر فوایدشان، با کاهش دادن ترددهای افراد در سطح شهر به کاهش آلودگی هوا کمک کنند. ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 4 آذر 1393برچسب:اینترنت,آلودگی هوا,اینترنت هراسی,, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |

دولت تدبیر شاید به دورکاری سلام کند/نمی توان تهران را با حالت عادی اداره کرد

 ترافیک، دود ،‌آلودگی هوا و جمعیتی فراتر از 12 میلیون نفر نشان از آن دارد که تهران را دیگر نمی توان با حالت عادی اداره کرد. به همین خاطر هم بود که دولت دهم دورکاری را در دستور کار قرار داد هر چند دولت تدبیر و امید انگار تدبیر دیگری برای اداره این کلانشهر دارد . 

ترافيك، دود ،‌آلودگي هوا و جمعيتي فراتر از 12 ميليون نفر نشان از آن دارد كه تهران را ديگر نمي توان با حالت عادي اداره كرد. به همين خاطر هم بود كه دولت دهم دوركاري را در دستور كار قرار داد هر چند دولت تدبير و اميد انگار تدبير ديگري براي اداره اين كلانشهر دارد . با وجود اين ‌معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران گفته است: طرح‌های دورکاری و خروج کارکنان دولتی از استان تهران مجددا پیگیری و بررسی می‌شود.

به گزارش تهران پرس؛‌ دولت يازدهم از ابتدايي كه سكان كار را به دست گرفت عزمش را جزم كرد تا مصوبات دولت قبلي را لغو نمايد . يكي از مصوباتي كه با تدبير دولت اعتدال لغو شد،‌مصوبه اي بود كه دولت قبلي با هدف كاهش سفرهاي غير ضرور درون شهري براي كاهش آلودگي هوا و ترافيك تصويب كرده بود و در اين طرح اولويت با مادران شاغل داراي فرزند كوچك يا معلول بود. اين طرح اما چندان برقرار نماند.


لغو دوركاري با هدف بررسي
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده لغو بخشنامه دورکاری زنان شاغل را به دلیل به دليل تامین نشدن اهداف پیش بینی شده دانست اما در عین حال وعده بررسی کارشناسی زیرساخت های لازم برای اجرای صحیح چنين طرحي را داد. بنا به تاكيد مولاوردي بخشنامه دور کاری از آن نظر که فاقد تامین اهداف پیش بینی شده و نتایج و کارایی لازم ارزیابی شده ، لغو گردید اما بررسی کارشناسی زیرساختهای لازم برای اجرای درست آن در دست اقدام است.

 معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران با تاكيد بر اینکه طرح دورکاری و خروج از تهران به طور کامل اجرا نمی‌شود مي گويد: طرح‌های دورکاری و خروج کارکنان دولتی از استان تهران مجددا پیگیری و بررسی می‌شود.

به باور نعمت‌الله ترکی طرح دورکاری مثمر ثمر بوده و تا کنون 5 هزار نفر در طرح دورکاری شرکت کرده‌اند اما براي ادامه كار باید اجرای طرح دورکاری و خروج کارمندان از تهران آسیب‌شناسی شود و تیمی متشکل از نماینده‌های دستگاه اداری و دولت در این خصوص اقدام کند تا با اعمال تغييراتي كارايي بهتري داشته باشيم.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یک شنبه 11 خرداد 1393برچسب:دورکاری - دولت - تدبیر - آلودگی هوا - زنان - کارکنان, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |
.: Weblog Themes By LoxBlog :.