اکسیژن
اکسیژن
اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی برای دستیابی به هوای پاک در کشور

پیکر مرتضی پاشایی تشییع شد/ مردم سنگ ...به مناسبت چهارم دی ماه چهلمین روز آزردگی مردم از بیماری که خواننده محبوب شان را خاموش ساخت.

اکسیژن – دکتر سید علیرضا عظیمی - مرتضی پاشایی خواننده جوان پاپ فارسی 23 آبان امسال به دنبال ابتلا به سرطان معده و مدتی مبارزه با این بیماری در بیمارستان بهمن تهران در گذشت.

 به دنبال فوت او جمعیت بزرگی از دوستان و طرفداران وی به خصوص جوانان در اطراف بیمارستان تجمع کردند و مراسم تشییع او در تهران به بسته شدن خیابانها و برهم خوردن ترافیک روزانه انجامید. در قطعه هنرمندان بهشت زهرا هم آنچنان جمعیتی گرد آمد که کار تدفین را متوقف نمود در سایر شهرهای کشور هم تجمعاتی در گرامیداشت این هنرمند برگزار شد.

 افراد حاضر در این مراسم با در دست داشتن عکسهای پاشایی و نوشته هایی در یاد بود و ادای احترام به وی بخشهایی از آهنگهای این خواننده را همخوانی می کردند که این کار در نوع خود جالب توجه بود. به علاوه روشن کردن شمع و عکس و فیلم برداری با گوشیهای تلفن همراه از دیگر اقدامات رایج در میان شرکت کنندگان بود.

 حضور بی سابقه مردم ایران در مراسم پاشایی همه را غافلگیر کرد به نحوی که این واقعه به نام «پدیده پاشایی» معروف شد.

 در اثر این پدیده گروهی به وحشت افتادند، عده ای از شدت ناراحتی دست به اعتراض و بدگویی زدند وسعی نمودند پاشایی و موسیقی اش را تخریب کنند و نیز مردم حاضر در مراسم را عقب مانده و جو گیر نامیدند، بعضی سعی کردند بر موج پدیده پاشایی سوار شوند و او را از دوستان، هم مسلک ها و پا منبری های خود معرفی کردند و برخی هم سعی کردند علل این پدیده را شناسایی کنند. تا جایی که کار به رسانه ها، تریبونها، جلسات بحث و بررسی، نقدهای جامعه شناسی و شبکه های اجتماعی کشید.

 جوان بودن پاشایی در هنگام درگذشت، گرفتار شدن او به یک بیماری کشنده، صدای ویژه پاشایی، خواننده پاپ بودن وی، مبارزه پاشایی با بیماری سختش، اقدامات انسان دوستانه وی در دوران بیماری، تلاش برای انحراف افکارعمومی از مسائل دیگر، انعکاس بیماری وی در شبکه های اجتماعی و وضع بحرانی آلودگی های زیست محیطی کشورهمراه با افزایش موارد سرطان و نارضایتی مردم از این امر از عوامل پدیده پاشایی معرفی شده اند.

و اکنون چهلمین روز در گذشت مرتضی پاشایی در پیش است. از یک هفته مانده به چهارم دی ماه، رسانه های جمعی اخبار مربوط به مراسم چهلم آن مرحوم را درج نموده اند و نگاهها به روز موعود و قطعه هنرمندان بهشت زهرا دوخته شده است تا این بارحضور مردم و طرفداران پاشایی چگونه باشد.

تاریخ نگارش : یکشتبه 30 آذر 

عکس : مهر

مطالب مرتبط :

علت عدم برگزاری چهلم مرتضی پاشایی در داخل شهر

 زمان برگزاری چهلم مرتضی پاشایی

 گل حاج‌صفي تقديم به پاشايی

پای صحبت مریم «نامزد مرتضی پاشایی»

عکس - گریه نامزد مرتضی پاشایی در مراسم تشییع وی

پیکر مرتضی پاشایی تشییع شد/ مردم سنگ تمام گذاشتند

مرتضی پاشایی هم از سرطان درگذشت/ چرا سرطان در ایران زیاد شده است؟

 چرا یکی یکی سرطان می گیریم و مثل مرتضی پاشایی می میریم؟

مرتضی پاشایی و جنبش های نوین

 


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

نوشته شده در تاريخ یک شنبه 30 آذر 1393برچسب:مرتضی پاشایی,پدیده,چهلم, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |
.: Weblog Themes By LoxBlog :.