اکسیژن
اکسیژن
اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی برای دستیابی به هوای پاک در کشور
مانور شهری اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع برق فشار ضعیف
قطع مکرر برق به دلیل ذرات چسبنده گرد و غبار روی شبکه برق این شهرستان از شب گذشته تا کنون امان مردم را بریده و زندگی و آسایش آنها را سلب و مختل کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، وضعیت غبار آلوده شهرستان پلدختر در استان لرستان و در همسایگی استان خوزستان طی هفته گذشته موجب نشستن ذرات ریزگردها بر روی شبکه توزیع برق این شهرستان شده و با توجه به نم نم باران در این شهرستان موجب نوسان برق در پلدختر شده است.

 یک شهروند پلدختری گفت: از ساعت ۲۳ پنج شنبه شب تا کنون ۲۰ بار برق شهر پلدختر قطع شده و قطعی برق هر نوبت حدود دو ساعت طول می کشد که نوسانات حاصل از قطع و وصل به لوازم برقی خانه آسیب و ضرر زیادی وارد کرده است.

حسن علی کریمی افزود: قطع مکرر و یک خط در میان برق بدون اطلاع رسانی قبلی و افت ولتاژ و نوسانات شدید آن علاوه بر سوختن و از کار افتادن لوازم برقی از قبیل یخچال، تلویزیون و کامپیوتر و غیره آسایش را از ما سلب کرده و کسی در این زمینه پاسخگو نیست.

رضا نیازی دیگر شهروند پلدختری گفت: چند روز گذشته که هوای شهر پلدختر به علت طوفان ریزگردها آلوده شده بود برق این شهرستان ۳۰ ساعت به صورت مکرر و لحظه ای قطع شد که این وضعیت مردم را به ستوه آورده است.

وی گفت: در دنیای امروز اهمیت برق، کمتر از سایر امکانات نیست ولی مشکل قطعی و نوسان مکرر برق در شهرستان پلدختر مشکل جدید و طاقت فرسایی بوده که مدتی است گریبانگیر منطقه شده و هیچ یک از مردم از این مشکل بی نصیب نمانده اند.

آیدا آوش شهروند دیگر که از قطع و وصل و نوسان مکرر برق به شدت کلافه شده است افزود: مردم از انجام بسیاری از کارهای روزمره زندگی خود بازمانده اند زیرا بسیاری از وسایل رفاهی خانه از قبیل درب های کنترلی، جارو برقی، یخچال، اطو، تلویزیون و... و. با قطع و وصل مکرر برق قابل استفاده نیستند.

یک شهروند دیگر پلدختری که وسایل برقی خانه اش در نتیجه نوسان مکرر برق از کار افتاده اند با حالتی معترض به خبرنگار مهر گفت: به دنبال قطع و وصل مکرر برق تعدادی از لوازم خانگی از جمله تلویزیون و کامپیوتر خانه ام از کار افتاده و متحمل خسارات شده ام.

عزیزالله نوری با بیان این که استفاده از برق، یکی از ابتدایی ترین حقوق شهروندی است افزود: مسئولان ذی ربط، این حق ابتدایی را نیز به مردم نمی دهند.

وی با بیان اینکه مردم روزها با مشکلاتی همچون قطعی پی درپی برق مواجه بوده و مجبور هستند به علت نبود برق شب ها را در تاریکی بسر ببرند افزود: در این رابطه با اداره برق شهرستان بارها تماس گرفته ایم اما هربار با این پاسخ که "در حال رسیدگی هستیم" مواجه می شویم درحالی که این پاسخ هیچ دردی از ما دوا نکرده و مشکل به قوت خود باقی است.

رئیس قسمت برق شهرستان پلدختر نیز در گفتگو با خبرنگار مهر علت قطعی مکرر برق در این شهرستان طی دیشب و امروز را وجود ریزگردها و گرد و غبار روزهای گذشته دانست و گفت: این پدیده که طی چند روز گذشته فضای شهرستان را در برگرفته بود بر روی ترانس های مقره ای برق نشسته و حالت عایق به آنها داده و موجب قطعی برق شده است.

فخرالدین پناهنده افزود: ما منتظر باران شدید هستیم تا گرد و خاک نشسته بر روی مقره ها که گل شده را شستشو دهد که متاسفانه تا کنون شاهد این گونه بارانی در شهرستان نبوده ایم.

وی گفت: شهر پلدختر به تناوب برق دارد ولی بیشتر روستاهای شهرستان با قطعی برق مواجه هستند.

پناهنده ادامه داد: وضعیت به گونه ای است که حتی در برخی روستاها مانند هلوش و چم مهر هم آب آشامیدنی و هم برق آنها قطع است.

بنابراین گزارش استان لرستان سال ۸۸ را با ۱۰۰ روز آلوده، سال ۸۹ را با ۹۰ روز، سال ۹۰ را با ۱۰۰ روز غبارآلود، سال ۹۱ را با ۹۰ روز و سال ۹۲ را با ۸۹ روز غبارآلود پشت سر گذاشته است تا به طور متوسط هر سال شاهد آلودگی یک سوم روزهای خود باشد.

این وضعیت در حالی است که میزان ذرات گرد و غبار موجود در هوای شهرستان پلدختر در جنوب استان لرستان طی هفته های گذشته به ۳۱ برابر حد مجاز نیز رسیده است.

 جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۳ 

مطالب مرتبط :

 قطعی 72 ساعته برق در آبدانان به خاطر گرد و غبار


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

نوشته شده در تاريخ جمعه 1 اسفند 1393برچسب:, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |
.: Weblog Themes By LoxBlog :.